Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
Події та коментарі
Презентація «Української ідеї» в Дрогобичі

Романа ГОНЧАРУК

Пріоритетним завданням сучасної інтелігенції є деміфологізація націоналізму та поширення ідей національної ідентичності. В українському суспільстві на сьогодні залишається відкритим питання ціннісних орієнтирів. Подолання наслідків багаторічної колонізаторської політики – ось виклик, який перед нами ставить час та політична ситуація в країні.


«Правий» погляд на Андруховича

Станіслав БОНДАРЕНКО

Час швидкоплин­ний, і здається, «Правий сектор» не лише на Майдані, а й на Сході довів свою дієвість і наближає час, коли при­йде «капець» саме Путіну разом з його фашистською клікою. Натомість Юрій Андрухович за останні роки, мабуть, пе­регрівся на грантах. Хоча міг би вико­ристовувати свою популярність серед тієї ж молоді в більш благородних, па­тріотичних цілях, аніж роздавати по шматочках Україну її ворогам і сусідам.


Cепаратисти і ліберасти: чи велика між ними різниця?

Іван СОЛОДОВНИК

Як бачимо, попри свою зачарованість Заходом, українські ліберасти сьогодні виступають «корисними ідіотами» на службі Путіну та його маріонеткам. Вони деморалізують і дезорієнтують населення, вони пацифікують суспільство, вони сіють в серцях українців пораженство.


Місце в історії треба заслужити

Богдан ЧЕРВАК , Голова ОУН

До цього часу не вважав за необхідне втручатися у полеміку між «Правим сектором» і Петром Іванишиним з одного боку і письменником Андруховичем – з іншого. З однієї причини: П. Іванишин – авторитетний вчений, добрий полеміст, а головне – впевнений у своїй правоті український патріот.


Житіє паршивої львівці, або Танго протухлих сальцесонів (памфлет)

Андрій ВІЛЮРА

Якщо ви ризикнете зануритися у світ письменника-фекаліста, то вас очікує зустріч з ущербними «героями», повіями, божевільними, які копошаться на міських звалищах, в нетрях львівських брам, просякнутих запахом плісняви та випорожнень безхатьків і раз-по-раз висипають на вулиці, щоб запаскудити все навкруги, спотворити дійсність і знову розчинитись у чорних дірах міських клоак.


Навіщо КГБ створив українську культуру?, або Казус з Андруховичем

Для з’ясування суті полемічної ситуації, того, чи справді творчість Ю. Андруховича є «неоціненним скарбом», який не можна ані аналізувати, ані, не дай Боже, критикувати, звернемося до думок сучасного правдивого класика української літератури і патріарха національної культури Валерія Шевчука.


Ігор Калинець спростовує брехню Юрія Винничука

ПОСТМОДЕРНИЙ НЕОЦИНІЗМ, ЙОГО ЖЕРЦІ, РАБИ І ЖЕРТВИ

Що змінює війна?

Очевидно, що війна мобілізувала суспільство, принесла несподівану героїку, стала каталізатором оновлювальних процесів. У 1991 р. незалежність далася Україні дуже легко. Майже не було жертв, справжньої політичної боротьби – з масовими арештами, підпіллям, вуличними протистояннями і т. ін. Подарована свобода – розслаблює, люди не розуміють вартості здобутої самостійності. Тож донбаська війна стала ніби другим запізнілим етапом боротьби за суверенність нації.


Трясовиння контрреволюції

Сьогодні, на думку І. Гаваня, з’явився справжній гідний лідер українського націоналізму – Дмитро Ярош. Це людина розумна, виважена, мужня, зі стратегічним баченням національних проблем, ідеологічно добре підкута. І що ми бачимо: всі політичні середовища злякалися «Правого сектору» і Д. Яроша, накинулися на них в ЗМІ або вперто замовчують їхні дії і заяви.


Нова книга міністра освіти і науки

30 червня в Українському Католицькому Університеті (Львів) відбувся науковий семінар, присвячений новій книзі міністра освіти і науки України, Президента Києво-Могилянської Академії, професора Сергія Квіта «Дмитро Донцов: ідеологічний портрет».


У Києві відбулося друге засідання Центру соціально-гуманітарних досліджень «Традиціоналістична перспектива»

Тема другого семінару ЦСГД «Традиціоналістична перспектива» мала дещо провокативну, але надзвичайно актуальну для сьогоднішньої України назву – «Чи варто боятися авторитаризму?»


«Націоналізм versus Модерн…»

У Києві видана книга про Дмитра Донцова з розглядом проблем консервативної революції, релігійності та секуляризму


У Києві відбудеться презентація нової монографії, присвяченої постаті Дмитра Донцова

24 травня у Києві відбудеться презентація монографії Ігоря Загребельного «Націоналізм versus Модерн: життя і творчість Дмитра Донцова в оптиці консервативної революції».


Білоруський Аполон та український Діоніс: діалектика Балто-Чорноморського простору

У Києві відбудеться лекція білоруського інтелектуала про перспективи Балто-Чорноморського союзу.


З нагоди 70-ліття Василя Іванишина

30 березня 2014 року у Дрогобичі відкрито меморіальну таблицю відомому українському вченому, філософові, публіцистові, видавцеві та громадському діячеві Василеві Іванишину (1944-2007)


Загрози і підступи для Революції (аналітична заява)

Повалення неототалітарного режиму Віктора Януковича в Україні зумовило особливо складну ситуацію в державі. Поряд з великими успіхами різних політичних середовищ, об’єднаних Майданом, тобто ідеями національного і демократичного оновлення країни, з’явилися й процеси, які несуть в собі загрози деструкції і профанації національно-визвольної революції.


Створити ідейно-енергетичне ядро Майдану

7 лютого в редакції «Галицької Зорі» під патронатом народного депутата України від Дрогобиччини Романа Ілика відбувся аналітичний «круглий стіл» «Думки про Майдан» (частина 4-а: «Майдан і Закон»), організований НІЦ ім. Д. Донцова і Дрогобицькою філією УБНТ. Експертами виступили науковець Олег БАГАН і богослов прот. Іван ГАВАНЬО


Новітнє чорносотенство?

Зараз влада в Україні сформувалася як чисто неоколоніальна, тобто вона вважає себе «представництвом» колишньої метрополії (Росії) і розглядає нашу країну лише як об’єкт експлуатації. Події на Майдані свідчать, що влада ставиться до свого народу дуже жорстоко і відчужено: бійці «Беркуту» просто безсердечні, масові тортури жахливі, факти викрадення людей вражають своєю брутальністю, факти переведення поранених із лікарень просто до відділів міліції і судів говорять про порушення елементарних норм людяності і міжнародного правопорядку. Так до свого народу може ставитися тільки окупаційна влада.


Наступ ефективний пропагандою!

Найважливішим завданням Майдану зараз є створення потужного мозкового і пропагандивного центру. Так, у ЗМІ можна знайти багато інформації про події на Майдані і навколо нього. Але суспільство отримує замало ідеологічних, стратегічних формул боротьби, аби щораз якісніше мобілізуватися для кожноденного наступу.


Чи настане й «укромайдан»?

31-го грудня редакція газети «Галицька Зоря» спільно з Науково-ідеологічним центром ім. Д. Донцова та дрогобицькою філією Українського Богословського Наукового Товариства провели аналітичний круглий стіл «Думки про Майдан». Головними експертами виступили прот. Іван ГАВАНЬО та науковець Олег БАГАН. Загалом учасники спробували зробити ширші узагальнення щодо суспільно-політичних тенденцій навколо Євромайдану.


Темний володар

Петро ІВАНИШИН

Толерантність до Леніна як типового сатаніста – ініціатора винищення християнства може нагадувати толерантність до інших темних володарів – метафізичних (Люцифера) чи земних (на кшталт Нерона). Хрестячись і молячись у різних храмах про це не варто забувати. Якщо ми, звичайно ж, християни, а не “толерантні” фарисеї.


Заява Науково-ідеологічного центру ім. Д. Донцова з приводу арешту Олега Однороженка

У час, коли українська інтелектуальна сфера значною мірою контролюється або прорежимними пристосуванцями, або «зачарованими на Захід» грантожерами, консолідація здорових, консервативно і націоналістично зорієнтованих сил є надважливою, і підтримка заарештованого науковця – це чудовий привід для такої консолідації.


Заява з приводу євроінтеграційних процесів

...останні події лише підтверджують мудру думку Ліни Костенко, що ми живемо в неоколоніальні часи – в період “ночі державності”. Але саме в такі часи найкраще видно і те світло, що виводить із політичної темряви. Йдеться про світло національної ідеї – світло боротьби за українську національну державу! Проголошуючи націоналістичне гасло “Слава Україні!” не забуваймо про це.


Вшанування визначного мислителя-націоналіста

4 жовтня 2013 р. у Львові на фасаді будинку по вул. Лисенка, 11 (колишня Куркова), встановлено меморіальну таблицю Дмитру Донцову.


З Франкόм чи проти нього?

Риторичне запитання до організаторів «Франко-фесту», мешканців Дрогобиччини і всієї України: чим нашкодив І. Франко українській нації і культурі, що сьогодні нагально треба влаштовувати публічне «переоцінювання» його спадщини і заповітів? Чому на нібито вшановування Івана Франка запрошуються люди, явно націлені на провокаторсько-деструктивістське ударяння по українській культурі? Чи усвідомлюють організатори «Франко-фесту», що приниження і знецінювання Івана Франка як великого будівничого українського національного дому – це приниження і знецінювання української нації?


Хто дегероїзує історію України?

Науково-ідеологічний центр ім. Д. Донцова і редакція газети «Галицька Зоря» (м.Дрогобич) організували політологічний семінар на тему: «Форми дегероїзації національно-визвольної боротьби українців: за і проти». У роботі семінару взяв участь народний депутат України від Дрогобиччини Роман Ілик. Тема семінару була підказана низкою публікацій в українській пресі, в яких викривлено інтерпретувалися окремі сторінки з історії ОУН-УПА, низкою передач на каналі ZIK (зокрема, у програмі О.Дроздова «Прямим текстом»), в яких відверто засуджувалися прояви збройної активності українців в минулому як нібито «деструктивні», «провокаторські», «ненависницькі».


Феномен Партії регіонів

На таку тему провели політологічний семінар Науково-ідеологічний центр ім.Д.Донцова і редакція газети «Галицька Зоря» за участі народного депутата України від Дрогобиччини Романа Ілика . Аналітики Центру Донцова, Олег Баган і Петро Іванишин, виклали систему теоретичних тез, за якою спробували пояснити соціально-ментальні джерела, політичну природу і тенденцію розвитку Партії регіонів як по-своєму унікального явища на всьому посткомуністичному просторі.


Натхнений вічним

Наближаючись до п’ятдесятилітнього Рубікону, вартісність непересічної особистості відомого українського вченого, публіциста та громадського діяча Олега Багана визначають передусім ваговиті духовні плоди його різновекторної творчої діяльності. Свій життєвий полудень Олег Баган зустрічає із солідним доробком, видатними успіхами та значною кількістю іще нереалізованих планів. Підтвердженням цьому стало відзначення його націотворчої праці престижною премією імені Степана Бандери, а також визнання найкращим викладачем філологічного факультету ДДПУ у 2012 році.


«Націоналізм – це моральна і духовна сила нації»

3-го січня 2013 р. в редакції «Галицької зорі» відбулася чергова зустріч Аналітичного круглого столу, організованого науково-ідеологічним центром ім. Д. Донцова і дрогобицькою філією Українського богословського наукового товариства. Тема зустрічі: «Ліберальна Європа і європейські націоналізми: антиномія чи дихотомія?» Ця тема була актуальним відгуком круглого столу на недавню заяву Європарламенту щодо ситуації в Україні, в якій зокрема засуджувалася націоналістична партія «Свобода» як нібито «антисемітська і ксенофобська».

Слава героям України! Жидівський Пробойовий Курінь

Центральний провід ВО «Тризуб» ім. С.Бандери звертається до українців з ініціативою по вшануванню пам’яті загиблих у боротьбі за самостійність України бійців Жидівського пробойового куреня, шляхом проведення в усіх українських церквах заупокійних богослужінь по жидівських лицарях, які загинули зі зброєю в руках у боротьбі за Україну та встановленні у Тернополі (місті, де було сформовано Жидівський пробоєвий курінь) величного пам’ятника, присвяченого бійцям цього підрозділу УГА та його легендарному Командиру - поручнику Соломону Ляйнбергу.


Петро Іванишин - лауреат Премії ім. П.К.Волинського

Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури та теорії літератури Дрогобицького державного педуніверситету ім. І.Франка, секретар Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова Петро Іванишин отримав Премію ім. П.К.Волинського.

Петро Іванишин - лауреат Премії з літературної критики ім. О. І. Білецького

20 грудня 2012 року в Інституті літератури НАН України академіком Миколою Жулинським було урочисто вручено Премію з літературної критики ім. О.І.Білецького докторові філологічних наук, професору, завідувачеві кафедри української літератури та теорії літератури Дрогобицького державного педуніверситету ім. І.Франка, секретареві Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова Петрові Іванишину. При врученні лауреат прочитав відкриту лекцію на тему "Феномен популярної літератури".

Аналітична заява з приводу результатів парламентських виборів в Україні

Вибори до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 р., очевидно, стануть знаменитою віхою в сучасній історії української нації і державиВибираємо: кого і в ім’я чого?

Сучасні (як і попередні) виборчі перегони набагато виграли, якщо б і пересічний громадянин, і політики більш зацікавлено ставились до поглиблення основ суспільного політичного мислення. Тоді відповідь на питання “кого і для чого вибираємо?” була б більш осмисленою та менш емоційною.Аналітична заява (До початку виборчої кампанії 2012 року)

Суспільна ситуація в нашій країні, як і перед попередніми виборами до Верховної Ради, загрожує черговими політичними розколами, стагнацією та деградацією. Відверто антиукраїнську та антидержавну позицію зайняла чинна влада, представлена Партією регіонів, комуністами та “народниками” Литвина. На прикрість, демократичний табір, що у попередні роки був відповідальним за процеси державотворення та національного відродження, за останнє десятиліття так і не виробив ефективної стратегії наступу...

Олег Баган: «За ідейну силу Галичини»


30 червня, згідно з одностайним рішенням Львівської обласної ради, лауреатом премії імені Героя України Степана Бандери у номінації «громадська діяльність» став науковець, публіцист, видавець, керівник громадської організації Науково-ідеологічний центр ім. Дмитра Донцова, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету ім.І.Франка Олег Баган. У розмові з лауреатом ми спробували докладніше з’ясувати головні ідеї і напрямки його націєтворчої та державотворчої діяльності.

Бездарна влада – бездарному імператорові

Увесь характер чергового святкування Дня народження міста Одеси 2 вересня 2012 року засвідчив: Південь України окупований іноземною державою, базованій на ідеології відродження російсько-імперської Новоросії зокрема і найгірших традицій Російської імперії загалом.

Марш на честь Дмитра Донцова в Мелітополі


УКРАЇНА МАЄ БУТИ СИЛЬНОЮ

Для відвідувачів Народного університету Одеси лекцію «Український націоналізм: історія і сучасність» прочитав доцент Дрогобицького педуніверситету ім. Івана Франка, керівник Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова, публіцист Олег Баган.

Керівник Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова Олег Баган став лавреатом Премії ім. Степана Бандери


Олег Баган став одним із перших лавреатів премії імені Героя України Степана Бандери

Науково-ідеологічний центр ім. Д.Донцова взяв участь у відзначенні ювілеїв Івана Чендея та Петра Скунця


Перший із офіційних заходів назустріч ювілеям Івана Чендея та Петра Скунця - Всеукраїнська наукова конференція – відбулась 25 квітня 2012 р. в читальному залі бібліотеки Ужгородського національного університету. У тематичній зустрічі взяли участь сімдесят доповідачів зі всієї України. Серед них - науковці та представники культурно-освітніх інститутів та творчих об'єднань, викладачі й студенти філологічного факультету, чи не найвідомішими випускниками якого є Іван Чендей і Петро Скунць.


Зустріч Блаженнішого Любомира Гузара зі студентами Інституту ім. св. Томи Аквінського. 29 березня 2012 року. Київ

Блаженніший Любомир Гузар відповів на питання Олесі Применко, прес-секретаря Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова:

Блаженніший владико, чи погоджуєтеся Ви з тією позицією, що лібералізм, який базується на Ренесансному антропоцентризмі, сьогодні остаточно дискредитував себе? Очевидно, що сучасні демократично-лібералістичні цінності, які пропагують аборти, гомосексуалізм, тощо, є антихристиянськими.


Шості Липівські читання у Львові

До уваги істориків, лікарів, літературознавців, краєзнавців, а також усіх, хто цікавиться життям, оточенням, добою і творчою спадщиною Івана Липи (1865-1923) та Юрія Липи (1900-1944) – двох непересічних постатей України другої половини ХІХ - першої половини ХХ ст.

Благодійний фонд імені Івана та Юрія Лип (м. Одеса) ініціює проведення Шостих Липівських читань в рамках проекту «Дороги пам’яті» (Керч – Харків – Полтава – Одеса – Київ – Кам’янець-Подільський – Станіславів – Тарнів - Львів – Винники – Познань – Варшава - Яворів).


За заповітом Кобзаря
Шевченківське свято в Одесі 1920 року

Олександр Музичко,
керівник Одеського осередку Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова,
голова Одеського Українського народного університету

Щороку майже у всіх населених пунктах України відбуваються урочистості з нагоди дат народження та смерті українського генія Т. Г. Шевченка. І щороку, починаючи з совєтських часів, бачимо одну й ту саму сумну картину: чиновники-українофоби, політикани, плазуни покладають квіти до пам’ятників тому, кого насправді люто ненавидять, мовою якого нехтують і нащадків кого паплюжать. Багато хто з представників національних меншин, заради захисту яких так багато українців колись і тепер готові пожертвувати частиною власних національних інтересів, не нехтують нагодою вилити відро помиїв на Кобзаря, його рідну мову і всіх його співвітчизників. На жаль, сьогодні українці, перебуваючи у полоні малоросійства, ліберально-космополітичних модних слів, не здатні змінити сірі кольори цієї картини, наповнити свято реальним змістом, виконуючи заповіти ідеолога запеклої національної боротьби. Більше того, багато хто нині бажає уподібнити Т. Г. Шевченка собі, «огламурюючи» його, «скидаючи з п’єдесталу», зводячи до рівня богемно-гермафродитного персонажу.


Вшанування в Холодному Яру

28 квітня 2012 р. , в суботу, опівдні, в селі Соснівка Олександрівського району Кіровоградської області відбудеться урочисте відкриття пам’ятника хліборобам Соснівки, Девятки, Скаржинки і Тирнавки, які загинули післяжнивної пори 1920 року від шабель червоного ескадрону (при нинішній трасі Київ – Знам’янка, поворот на Соснівку). Автор пам’ятника – Дмитро Бур’ян (Черкаси). Побудову пам’ятника здійснено коштом Холодноярської ініціативи.


“О, земле втрачена, явись!”

16 лютого 1918 р. Законодавча рада Кубані проголосила самостійну Кубанську Народну Республіку. Через декілька днів на приватній нараді членів Законодавчої ради було ухвалено рішення про прилучення Кубані на федеративних засадах до України, яка на той час уже проголосила свою незалежність.

З нагоди 94-ї річниці проголошення Кубанської Народної Республіки Історичний клуб “Холодний Яр” планує провести вечір кубанської пісні під назвою “О, земле втрачена, явись!”

“Отаман Ільницький”
Новий фільм Романа Коваля та Олександра Домбровського

11 лютого на телеканалі “Культура” виходить 8-й фільм документальної серії “Роман Коваль. Повернення правди”.

Фільм ”Отаман Ільницький” – про командира Марківської сотні та Окремого Наддністрянського куреня Армії УНР полковника Семена Ільницького із села Кетроси, тепер Довжок Ямпільського району Вінницької області.

Зустріч в Українському народному університеті

УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Запрошує на зустріч з доктором філософії,
президентом “Києво-Могилянської Академії”
Сергієм Квітом
Тема зустрічі:
“Дмитро Донцов та сучасне становище української нації”
Зустріч відбудеться:
6 лютого о 18.00
за адресою:
вул. Грецька, 20, актовий зал Будинку медичного працівника у м. Одеса


Науково-практична конференція

Міжрегіональна Академія управління персоналом
Українсько-Азербайджанський Інститут соціальних наук і самоврядування ім. Г. А. Алієва

26 квітня 2012 року о 10.00

відбудеться Міжнародна науково-практична конференція
“Ідеолог української державності – В’ячеслав Липинський: постать на тлі історії”
(до 130-річчя з дня народження)


“Антифашистсько-ліберальна” отрута для України

Олександр Музичко (Одеса)

Дізнавшись з російських та українських ліберальних та ліво-радикальних ЗМІ про те, що на 19 січня 2012 року в Україні та Росії заплановано акцію вшанування загиблих у 2009 році діячів сумнозвісної для всіх українців «Антифа» росіян А. Бабурової (уродженка Севастополя та формально громадянка України, хоч більшість часу провела у Росії і напевно як багато хто з кримчан незаконно мала російський паспорт) та С. Маркелова на рівні ледь не національних та загальногуманітарних героїв (при чому одночасно російських та українських), побачивши інтерв’ю з мамою севастопольської «антифашистки» в ЗМІ, я передусім згадав про іншу подію 2009 року – брутальне вбивство членами «Антифа» одеського українського патріота Максима Чайки.


24 вересня 2011 р.Б. в Одесі відбулася презентація збірки Василя Іванишина “Державність нації”

У приміщенні Українського клубу Одеси відбулася презентація збірки славної пам’яті Провідника ВО “Тризуб” ім. С.Бандери полковника В.Іванишина “Державність нації”.


Друга світова – дві поразки і дві перемоги

Сумно і якось бездумно відбулось святкування 9 травня 2011 року в Дрогобичі. Усупереч волі більшості патріотично налаштованої громади, усупереч цілком виваженому рішенню більшості депутатів міської ради від 29 квітня “Про неприпустимість використання радянської символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової”, усупереч, зрештою, історичній правді та здоровому глуздові, у Дрогобичі все ж кілька десятків людей на чолі з представниками від Партії регіонів та мером чомусь таки святкували під червоними прапорами...


Відкрита заява представників української інтелігенції
та громадських діячів з приводу політичних репресій

Нас, представників української громадськості, хвилює, що в Україні тривають широкі політичні репресії й акції залякування, спрямовані проти опозиційних політиків, громадських активістів, письменників, підприємців, журналістів, учених. Особливо показовими стали систематичні репресії від 8 січня 2011 р. проти членів всеукраїнської громадської організації «Тризуб» ім. С.Бандери, що прокотилися цілою країною і не вщухають...


Ярослав Радевич-Винницький: Головне – бути українцями

Ім’я Ярослава Радевича-Винницького широко знане в українському світі: оригінальний і глибокий мовознавець, блискучий публіцист, ерудований націолог, багатолітній редактор першого незалежного українського видавництва – дрогобицької Видавничої фірми «Відродження».


Аналітична заява
(з приводу місцевих виборів 2010 року)

Теперішні суспільно-політичні тенденції в Україні означили кілька загроз і пасток для буття української нації. Відтак майбутні вибори до місцевих рад та адміністрацій об’єктивно стають етапним випробуванням на громадянську зрілість для українського народу, а також тестом на імунітет від смертельних політичних “мікробів” (за відомим окресленням Є.Маланюка)...


Оксфордський стандарт

Ця стаття написана і вперше опублікована понад десять років тому. Подаючи її до уваги читача сьогодні, ставимо за мету вшанувати світлу пам'ять професора Ярослава Дашкевича, котрий нещодавно відійшов у вічність. Образ вченого, змальований Сергієм Квітом, нехай сьогодні спонукає нас до відповідальності перед історією та її творцями.

Ред.


Спадок майстра

У престижному київському видавництві „Академія” побачив світ навчальний посібник доцента кафедри теорії та історії української літератури нашого університету, нині покійного, Василя Іванишина „Нариси з теорії літератури”. Це остання велика робота знаного вченого і публіциста, яка, на жаль, залишилася незакінченою, і тому, власне, книжка отримала назву „Нариси”. Однак навіть у такому вигляді праця являє собою вартісну наукову цілісність, структурно розлога, сповнена великого масиву теоретичної інформації...


Після виборів: перед початком

Про те, що вибори президента 2010 року стали черговими виборами без вибору, не говорив хіба що лінивий. Серед очевидних підтверджень цього – як велика кількість людей, що не прийшли голосувати (майже 30 відсотків), так і доволі значна кількість тих, що проголосували проти всіх (майже чотири з половиною відсотка). І хоч для декого ці вибори стали приводом для глибокого песимізму й розчарування, а інші пробують втішатися надто оптимістичними надіями, все ж, очевидно, варто бути більш стриманим і більш вдумливим. Бо жодного чуда не сталося...


Чого домагається „третій Рим”?

В епіцентрі релігійних пристрастей опинилася Українська Греко-Католицька Церква. Спочатку місцем збурення став Рим. Зокрема під час візиту до Апостольської Столиці, керівник Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московської Патріархії архиєпископ Волоколамський Іларіон у розмові з Папою Римським Бенедиктом XVI та з кардиналом Леонардо, префектом Конгрегації для Східних Церков, заявив про необхідність конкретних практичних кроків для „кардинального покращення ситуації в Західній Україні”. При цьому московський гість вкотре звинуватив УГКЦ „у насильному розгромі трьох православних єпархій - Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської” та узалежнив налагодження католицько-православного діалогу від полагодження взаємин між православними і греко-католиками в Україні...Хоч запізно, але якісно

Український націоналізм: Антологія. Т.1./Упоряд.В.Рог. – Київ: Українська видавнича спілка ім.Юрія Липи, 2009. – 384 с.

На книжку з такою концепцією і змістом в Україні чекали давно і, сподіваємося, не лише в середовищі організованих націоналістів, а й загалом в колах правих інтелектуалів. Адже вага українського націоналістичного руху в історії України ХХ ст. є визначальною, він не лише спалахнув дивовижним за силою й завзяттям воєнізованим опором ОУН-УПА, а й кардинально перемінив після 1920 р. психологію і морально-ідейні засади українського суспільства, принаймні в обширі Західної України...


Геополітика і Церква

Візит Патріарха Московського і всієї Русі, очевидно, готувався ретельно і зі стратегічною метою. Він відбувся в контексті тієї широчезної і посилено пропагандивної ідейно-політичної доктрини Кремля, яка визрівала від кінця 1990-х рр. і базувалася на традиційних принципах російського імперіалізму, морального деспотизму та нетерпимості до інших...


Дивізія «Галичина»: безпорадність влади і «патріотів»

Розміщення у Львові двадцяти рекламних щитів із емблемою Української дивізії «Галичина» та написом «Вони захищали Україну» викликало чергову хвилю різноманітних політичних інсинуацій щодо місця і ролі цього збройного формування у вітчизняній історії...


Троянський кінь: «п’ята колона» в Україні

Ця, тонована в чорне, книжка (збірка статей) одразу ж – без попереджувальних готувань – обпалює і заводить до несхибного наступального виру. В ньому – чесний поступ до живої української правди. Нашої істини. І нашої національної постави. Через посутнє пізнання внутрішнього прихованого ворога. Справжнього – недекоровааного. Заголовним словом до видання стоїть прозора невідворотна сполука – «УКРАЇНОФОБІЯ: «П’ята колона» та її ляльководи»...


Сурми Тараса Салиги

Тарас Салига – починав у 60-х як літературний критик, згодом, у 90-ті перейшов у науковий актив літературознавства, але з тим свого молодого захоплення не покинув. Автор близько півтора десятка літературно-критичних та літературознавчих книжок, упорядник кількох фундаментальних антологій українських авторів...


Різні грані дня Перемоги
(аналітична заява)

Чергова річниця перемоги над німецьким націонал-соціалізмом у Другій світовій війні спонукає задуматися над кількома проблемами морального та ідейного змісту, які постійно постають у травневі дні перед свідомістю української нації. Дата 9-го травня змушує шукати відповіді на такі глобальні і складні питання: що означала ця гігантська війна для буття українців? В чому правда цієї війни?..
(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4