Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
Хроніка діяльності центру
Презентація книги Олександра Музичка

10 березня 2015 р. о 16. 00 запрошуємо на презентацію книги Олександра Музичка "Південна вісь Соборності: націєтворчі процеси в Українському Причорномор’ї (кінець ХІХ – перша половина ХХ ст.)".


Презентація книги Василя Іванишина

Редактором та упорядником книги є син Провідника – професор Петро ‪Іванишин. Наразі суспільство має високий запит на пізнання націоналізму, тому "Українська ідея" є тою книгою, котра може відповісти на численні питання: що таке український націоналізм та куди він рухається. Книжка - це ідеологічний вишкіл як громадськості, так і активістів та воїнів молодого націоналістичного руху "Правий сектор".


Історія героїки

Іван КІЛИК , Науково-ідеологічний центр ім. Д. Донцова

Основу збірника склали матеріали всеукраїнської наукової конференції «Націоналізм як феномен української історії 1920-1950-і рр.: ідеологія, політика, збройні формування». Збірник доповнений значною кількістю ідеологічних статей із провідного журналу українських націоналістів міжвоєнної доби «Розбудова нації».


Зустріч із керівником Одеського осередку Науково-ідеологічного центру ім. Д. Донцова

Змістовною, інтерактивною була лекція «Націоналізм: міфи та реальність. Південь України: антиноворосія». Ця зустріч мала не тільки інформаційний зміст, але й навчально-виховний.


Акції Центру у квітні 2013 року в Одесі, присвячені питанням розвитку української мови

У квітні 2013 року в Одесі члени Науково-ідеологічного центру Дмитра Донцова взяли участь у двох акціях. Керівник Одеського осередку Науково-ідеологічного центру Дмитра Донцова Олександр Музичко 14 квітня виступив з доповіддю про значення мови для розвитку нації та боротьбу українців за власну мову у Грузинському культурному центі «Іверія» під час зустрічі з громадськістю до дня грузинської мови. А 22 квітня в Одесі відбулась презентація шостого перевидання культової книжки члена Науково-ідеологічного центру Дмитра Донцова, відомого мовознавця, Я.Радевича-Винницького у співавторстві з В. Іванишиним "Мова і нація".


Всеукраїнська науково-практична конференція – ІІІ-ті Донцовські читання

24-25 травня 2013 року на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б. Хмельницького проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція – ІІІ-ті Донцовські читання – "Дмитро Донцов: постать на тлі епохи"


Мовно-культурна ідентичність українства перед викликами сучасності: загрози, особливості, перспективи

Так називалася тема чергового Аналітичного круглого столу, організованого в редакції «Галицької зорі» 25 лютого ц. р. Науково-ідеологічним центром ім. Д. Донцова і дрогобицькою філією Українського богословського наукового товариства.


Презентація Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова у Тернополі

22 січня 2013 року відбулась презентація Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова у місті Тернопіль.Всеукраїнська наукова конференція «Націоналізм як феномен української історії 1920 – 1950-х рр.: ідеологія, політика, збройні формування»

24 – 25 листопада 2012 року у м. Рожнятів Івано-Франківської області відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Націоналізм як феномен української історії 1920 – 1950-х рр.: ідеологія, політика, збройні формування» (До 70-річчя Української Повстанської Армії)Всеукраїнська наукова конференція «Націоналізм як феномен української історії 1920 – 1950-х рр.: ідеологія, політика, збройні формування»

24 – 25 листопада 2012 року відбудеться Всеукраїнська наукова конференція «Націоналізм як феномен української історії 1920 – 1950-х рр.: ідеологія, політика, збройні формування» (До 70-річчя Української Повстанської Армії)Професор Петро Іванишин взяв участь в роботі першого засідання Всеукраїнського семінару “Українофобія як явище та політтехнологія”
22 травня 2012 р. секретар Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова професор Петро Іванишин взяв участь в роботі першого засідання Всеукраїнського семінару “Українофобія як явище та політтехнологія” , що відбувся дзеркальному залі Львівського національного університету імені Івана Франка.


Професор Петро Іванишин виступив на вечорі пам’яті відомого українського поета Петра Скунця
21 травня 2012 р. секретар Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова професор Петро Іванишин виступив на вечорі пам’яті відомого українського поета Петра Скунця (1942-2007), що відбувся в Ужгороді.


ПЕТРО СКУНЦЬ - ПОЕТ ТРАДИЦІЇ ШЕВЧЕНКА
21 травня 2012 року в Ужгороді відбулось урочисте вшанування відомого українського поета Петра Скунця (1942-2007) з нагоди його 70-ліття. На вечорі пам’яті виступив відомий дослідник творчості поета, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури та теорії літератури Дрогобицького педуніверситету та секретар Науково-ідеологічного центру імені Д.Донцова Петро Іванишин. Його виступ і пропонуємо увазі читачів.
Презентація творів Дмитра Донцова у Києві

23 квітня 2012 р. у приміщенні Національної спілки письменників України відбулась презентація перших двох томів нового найповнішого видання творів класика українського націоналізму Дмитра Донцова.

24 квітня 2012 р. презентація творів Д.Донцова відбулася в Українській академії наук.


Міжнародне визнання ідей Василя Іванишина

23 березня 2012 року виповнилося б рівно 68 років від дня народження відомого дрогобичанина – знаного українського вченого, політика, мислителя, публіциста, засновника ВО «Тризуб» ім. С.Бандери Василя Іванишина. 8 травня цього року минає рівно п’ять років від сумного дня його передчасного відходу. З цієї нагоди вчені з різних куточків України та світу зібрались на філологічному факультеті Дрогобицького педуніверситету ім. І.Франка, щоб вшанувати пам'ять цієї видатної людини міжнародною науковою конференцією “Ціннісні парадигми української літератури ХХ ст.”


Презентація І та ІІ томів "Вибраних творів" Дмитра Донцова у Києві

24 квітня 2012 р. о 14.00 в Українській академії наук (за адресою: м. Київ, вул. Семашка, 13) відбудеться презентація І і ІІ томів “Вибраних творів” Дмитра Доцова.


Міжнародна наукова конференція “Ціннісні парадигми української літератури ХХ століття (до проблем методологічних, естетико-теоретичних та ідеологічних

23 березня 2012 року у Дрогобицькому педуніверситеті відбулась Міжнародна наукова конференція “Ціннісні парадигми української літератури ХХ століття (до проблем методологічних, естетико-теоретичних та ідеологічних впливів на літературний процес)”, присвячена пам’яті відомого українського мислителя і вченого, публіциста та літератора, ідеолога українського націоналізму, засновника ВО “Тризуб” ім. С.Бандери Василя Іванишина (1944-2007).


У Львівській політехніці презентували вибрані твори Дмитра Донцова

22 березня 2012 р. у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася презентація І і ІІ томів “Вибраних творів” Дмитра Доцова.
Захід відбувся у межах авторського проекту Ірини Фаріон «Від книги – до мети». На творчу зустріч був запрошений керівник Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Олег Баган .


Заходи

1 березня 2012 року в місті Івано-Франківськ у Прикарпатському національному університеті представники Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова – доцент Олег Баган та професор Петро Іванишин – презентували видання Центру на зустрічі з викладачами та студентами університету.


Джерело українського націоналізму - виступ Сергія Квіта в Одесі

Роман НІМЧИЧ

У рамках спільних заходів Українського народного університету та Науково-ідеологічного центру ім. Д. Донцова в Одесі з лекцією про Дмитра Донцова виступив президент національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор філософських наук Сергій Квіт. Вочевидь, це чи не перша публічна розширена інформація у такому форматі не лише про постать та ідеологічну спадщину визначного українського мислителя, а й, що дуже важливо, про актуальність його поглядів та його вчення у наш час.


Візит президента Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергія Квіта до Одеси

6 лютого 2012 року Одесу відвідав Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» доктор філософії Сергій Квіт. Співорганізатором заходу були Одеська організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» (голова – Павло Кириленко), Одеська «Просвіта» (голова – Олександр Степанченко), «Український народний університет» (голова – Олександр Музичко), Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова (керівник Олег Баган, керівник Одеського осередку – Олександр Музичко).

В Одесі відбулася телепередача про Євгена Маланюка

16 січня 2012 року в рамках програми Одеської державної обласної телерадіокомпанії «Діалоги» (ведучий – Богдан Чуфус), що є одним з небагатьох одеських «майданчиків» для поширення українських державницько-патріотичних поглядів, відбувся виступ голови Одеського осередку Національно-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова, кандидата історичних наук, доцента Олександра Музичка, присвячений видатному ідеологу українського націоналізму Євгенові Маланюку (1897 – 1968) з нагоди 115 річниці з його дня народження. В рамках програми було презентовано видання Національно-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова «Вісниківство», «Д.Донцов Літературна есеїстика», «Д. Донцов Дух Росії» (редактор Олег Баган).Створено Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова в Одесі

Протягом тривалої поїздки південними районами України керівник Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова Олег Баган провів кілька зустрічей з громадськими активістами регіону, двічі виступив перед студентами Одеського національного університету ім. І.Мечникова.Міжнародна науково-практична конференція

7 жовтня 2011 р. в м. Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Спадщина Дмитра Донцова: актуальність філософсько-політичних та літературних візій”Під зіркою Петра Скунця

Протягом двох днів, 7 – 8 жовтня, в Ужгороді відбулося відразу кілька культурних акцій: презентація в центральній міській бібліотеці двох наукових книжок про визначного закарпатського поета Петра Скунця (1942-2007), презентація цілої низки книг Видавничої фірми «Відродження», зустріч із викладачами і студентами Ужгородського національного університету, культурологічний круглий стіл на тему «Сучасна українська література і критика: оцінки і тенденції», виступ в телеефірі. Учасниками цих акцій були науковці з галицького міста Дрогобича: професор Петро Іванишин, завідувач кафедри теорії та історії Дрогобицького педуніверситету ім.І.Франка і керівник Науково-ідеологічного центру ім.Д.Донцова Олег Баган. Тож пропонуємо нашим читачам розмову з науковцями про мету і наповненість їхньої культурницької діяльності...Міжрегіональна акція Центру Донцова

Іван Марочканич ,
Науково-ідеологічний центр ім. Д.Донцова

7-8 жовтня 2010 р. відомі дрогобицькі науковці і члени науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова Петро Іванишин та Олег Баган здійснили низку культурологічних акцій в м. Ужгороді. Насамперед це було пов’язано із вшануванням імені визначного закарпатського поета Петра Скунця (1942-2007), про творчість якого Петро Іванишин написав дві ґрунтовні монографії “петро Скунць. Силует митця на тлі епохи” (1999) та “Поезія Петра Скунця (Художнє вираження національно-духовної ідентифікації ліричного героя)” (2003)...Презентація книги Д.Донцова у Києві

28 вересня 2010 р. в елітній київській книгарні “Є” відбулася презентація щойно виданого тому вибраних праць Дмитра Донцова “Літературна есеїстика”, виданих видавничою фірмою “Відродження”. Організаторами зустрічі виступили керівник інтернет-сайту “ЛітАкцент” Володимир Панченко, президент національного університету “Києво-Могилянська академія” Сергій Квіт і керівник Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова Олег Баган...


Повертається спадщина Донцова

В конференц-залі столичного Центру Національного Відродження Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова провів презентацію чергового видання з серії «Вісниківська бібліотека», фундаментальний том літературознавчих праць Дмитра Донцова “Літературна есеїстика” (Дрогобич: ВФ “Відродження”, 2010. – 688с.) із ґрунтовною передмовою доктора філологічних наук Сергія Квіта та післямовою й коментарями Олега Багана...Інтернет-конференця

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
проводить
політологічну інтернет-конференцію
„Україна перед цивілізаційними викликами ХХІ століття: права перспектива”

Метою конференції є вироблення концептуального погляду на глобальні політичні і культурні проблеми сучасності з позицій світоглядного націоналізму та консерватизму, формування якісно нової, інтелектуально-ціннісної парадигми в українському медіапросторі. Матеріали конференції будуть обговорюватися на круглому столі в Києві в Центрі національного відродження імені Стапана Бандери (вул. Ярославів Вал, 9) у вересні 2010 року. Такі конференції планується проводити щорічно...Українське Придністров’я

14 червня 2010 року керівник Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова Олег Баган виступив із відкритою лекцією перед вчителями української мови та літератури Придністровської Молдавської республіки. Зустріч відбулася в Українською Домі, який діє при посольстві України в Тирасполі. Відбулася цікава розмова про проблемні питання вивчення української літератури, формування української ідентичності в придністровських школах...Великий Збір ОУН

29 травня 2010 року в м. Києві відбувся черговий Великий Збір ОУН. На цьому офіційно запрошеними гостями були керівник Науково-ідеолоігчно Центру ім. Д.Донцова Олег Баган та секретар Центру Петро Іванишин. У процесі збору відбулося цікаве і багатопланове обговорення проблем розвитку сучасного націоналістичного руху в Україні. У виступах Олег Багана і головного командира ВО „Тризуб” ім. С.Бандери Дмира Яроша пролунали конструктивні пропозиції щодо консолідації різних націоналістичних середовищ і вироблення спільної стратегії дії...Концепти Дмитра Донцова і сучасність

Віктор Рог

28 травня в Науково-дослідному інституті українознавства МОН України відбулася презентація наукового збірника „Вісниківство: літературна традиція та ідеї” (Дрогобич, 2009), підготовленого науковцями з Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка і Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова. У презентації взяли участь керівник НІЦ ім. Д.Донцова Олег Баган та секретар Центру, завідувач кафедри теорії та історії української літератури ДДПУ ім. І.Франка Петро Іванишин ...За героїчний тип культури

22-23 квітня в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбулася Міжнародна наукова конференція „Вісниківська традиція у літературі ХХ ст.: концепти, особливості стилю, світові контексти”. Про значення і підсумки цієї акції „Галицькій Зорі” розповіли її головні організатори й ідейні натхненники: завідувач кафедри теорії та історії української літератури, професор Петро Іванишин та керівник Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова, доцент Олег Баган...Відбулася Міжнародна наукова конференція „Вісниківська традиція у літературі ХХ ст.: концепти, особливості стилю, світові контексти”

22-23 квітня 2010 року кафедра теорії та історії української літератури Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (завідувач – доктор філологічних наук, професор Петро Іванишин) спільно із кафедрою світової літератури Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Інституту слов’янської філології Університету імені Марії Склодовської-Кюрі у Любліні та Науково-ідеологічним центром імені Дмитра Донцова провела Міжнародну наукову конференцію „Вісниківська традиція у літературі ХХ ст.: концепти, особливості стилю, світові контексти”...У Дрогобичі відбулась презентація праць Провідника Василя Іванишина

20 лютого у Дрогобицькому Палаці мистецтв відбулась презентація двотомника вибраних праць відомого українського мислителя, вченого, політика, Провідника ВО „Тризуб” ім. С.Бандери Василя Іванишина „Державність нації” (Тернопіль: Астон, 2009). Організаторами акції виступи: кафедра теорії та історії української літератури Дрогобицького педуніверситету (завідувач – професор Петро Іванишин), Дрогобицький осередок Національної спілки письменників України (голова – професор Микола Зимомря) і Науково-ідеологічний центр ім. Д.Донцова (керівник – доцент Олег Баган). Вів презентацію Олег Баган. У ній взяли участь представники дрогобицької районної та міської влади, духовенства, депутати міської ради, представники партій та громадських організацій, друзі та учні В.Іванишина. Відбулась конструктивна розмова довкола актуальної націоналістичної проблематики, котра потужно виражена в кожній праці Провідника.Науково-ідеологічний центр ім. Д.Донцова у Мелітополі

У рідному місті Д.Донцова Мелітополі засновано філіал Науково-ідеологічного центру імені Д.Донцова. Керівником призначено Геннадія Карачевцева. 15.09.2008р.Завершилися заходи, присвячені святкуванню 125-річниці з дня народження Дмитра Донцова

26-27 вересня 2008 року відбувся заключний із серії ювілейних заходів, присвячених святкуванню 125 - річниці з дня народження духовного будівничого України - Дмитра Донцова. Саме у ці дні, на базі Мелітопольського державного педагогічного університету, проходила Всеукраїнська науково - практична конференція " Другі Донцовські читання. Історія і сучасність української національної ідеї"...

(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4