Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
Завершилися заходи, присвячені святкуванню 125-річниці з дня народження Дмитра Донцова

26-27 вересня 2008 року відбувся заключний із серії ювілейних заходів, присвячених святкуванню 125-річниці з дня народження духовного будівничого України - Дмитра Донцова. Саме у ці дні, на базі Мелітопольського державного педагогічного університету, проходила Всеукраїнська науково - практична конференція " Другі Донцовські читання. Історія і сучасність української національної ідеї". Тема конференції викликала велику зацікавленість громадськості. У її роботі взяли участь майже сім десятків вчених з десяти регіонів України, представникі політичних партій і громадських організацій, незалежні дослідники. Об'єктивно треба відзначити, що тематика націоналізму, української національної ідеї викликає ніаби який інтерес, особливо у молоді. Яскраве свідоцтво тому, значна кількість студентства, яка була присутня на пленарних засіданнях.Тональність конференції завдали яскраві виступи керівника Науково-ідеологічного Центру імені Дмитра Донцова - к.ф.н. Олега Багана та д.ф.н., професора кафедри теорії та історії української літератури Дрогобицького державного педагогічного університету - П.Іванишина. Жваве обговорення викликали доповіді д.ф.н., професора Київського університету туризму, економіки і права - М.Цюрупи, к.і.н., доцента кафедри українознавства Донецького юридичного інституту -Д.Білого, к.ф.н, доц. Дніпропетровського національного університету - Т.Талько.

Слід відзначити ще одну характерну особливість цьогорічної конференції - значну зацікавленість тематикою націоналізму представників східних та центральних областей України, принаймні, у наукових колах. І впевнено можна казати, що з кожним роком коло зацікавлених у цих регіонах - збільшується.


Разом з тим учасники конференції одностайно дійшли до висновку, що святкування ювілею Д.Донцова пройшло в Україні в котрий раз без участі Держави. Цікавим виявилося і спостереження багатьох представників науки: чим більше постаті Дмитра Донцова та інших фундатарів націоналізму залишаються не помітними з боку можновладців, тим більший інтерес вони викликають у суспільстві, насамперед серед пересічних громадян.

Пригадуючи вислів видатного письменника Є.Маланюка: "...Часом аж страшно стає на саму думку: а що, якби отого "чорнявого студента" з Таврії забракло у нас на початку 20-х років ХХ століття?" учасники конференції, враховуючи реальне ставлення частини українського політикуму до захисту українських державних інтересів, підтримали тезу - сьогодні Донцови нам потрібні, як ніколи - сотні, тисячи, мільйони...

На тому і стоїмо.

м.Мелітополь,
Запорізька область
27.09.2008(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4