Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
Заява Науково-ідеологічного центру ім. Д. Донцова з приводу арешту Олега Однороженка

Хвиля арештів та інших форм політичного тиску, котра заполонила Україну в наші дні, не оминула й відомого вітчизняного науковця, доктора історичних наук Олега Однороженка.

Будучи першокласним фахівцем у сфері власних наукових зацікавлень, Олег Однороженко також є відомим суспільно-політичним діячем, а саме ідеологом Соціал-національної асамблеї (СНА). Зрозуміло, що не з усіма ідеологічними принципами, котрі відстоював п. Однороженко та СНА загалом, можна погодитися. Одначе зараз – не час для ідеологічних дискусій. Зараз час національної консолідації, згуртування під прапором ідеї Національної революції.

Інтелектуали, котрі не лише відстоюють націоналістичні та консервативні принципи у теоретичній площині, але й намагаються їх активно втілювати, сьогодні є на вагу золота. Саме вони являють собою той тип людини, котрий радикальним чином відрізняється від образу псевдоінтелектуала-конформіста, змістом діяльності якого є імітація освітньої та наукової діяльності і підлабузництво відносно «сильних світу цього».

З огляду на вище сказане, Науково-ідеологічний центр ім. Д. Донцова закликає українських науковців, митців, літераторів стати на захист заарештованого вченого – публічно висловити свою підтримку у ЗМІ, звернутися з листами до суду, по можливості надати справі міжнародного розголосу тощо (для пошуку оптимальних форм підтримки та інших консультацій можна звернутися до Комітету визволення політв’язнів).

Ми розуміємо, що подібних заходів може бути недостатньо для пришвидшення виходу п. Однороженка на волю. Одначе зараз будь-які зусилля, спрямовані на визволення українських політв’язнів, будуть доречними.

У час, коли українська інтелектуальна сфера значною мірою контролюється або прорежимними пристосуванцями, або «зачарованими на Захід» грантожерами, консолідація здорових, консервативно і націоналістично зорієнтованих сил є надважливою, і підтримка заарештованого науковця – це чудовий привід для такої консолідації.

24.12.2013р.

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4