Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
Вшанування визначного мислителя-націоналіста

4 жовтня 2013 р. з ініціативи дрогобицького Науково-ідеологічного центру ім. Д. Донцова (керівник – Олег Баган) та за підтримки й фінансування ВО "Свобода" встановлено меморіальну таблицю видатному ідеологові українського націоналізму Дмитрові Донцову (1883-1973). Таблицю встановлено на фасаді будинку по вул. Лисенка, 11 (колишня Куркова), де протягом 1922-1939 рр. мешкав Д. Донцов, будучи у той же час головним редактором журналів "Літературно-науковий вісник" і "Вісник" і потужно впливаючи на революційний націоналістичний рух. Належав будинок родині дружини визначного публіциста – Марії Бачинської. Автори художньої композиції – Володимир Цісарик та Орест Капич.

На відкритті Олег Баган наголосив, що це, як не дивно, перше меморіальне вшанування Д. Донцова у Львові, у місті, на свідомість та обличчя якого він так уплинув і якому приніс немеркнучу славу своїми писаннями і виданнями. Попередня міська рада Львова, в якій більшість складали ліберали і "нашоукраїнці", фактично тихо заблокувала встановлення дошки. Лише за рішучої підтримки депутатів-"свободівців" вдалося реалізувати задум. Зараз ведеться 10-томне видання творів Д. Донцова (вийшло 4 томи) і всі можуть побачити, наскільки багатогранною, глибокою та морально принциповою була ця людина, яка мурувала словом твердиню українського національного характеру, вольовитості і наступальності.

Офіційне відкриття таблиці здійснили секретар Львівської міської ради Василь Павлюк та депутат Андрій Міщенко. Народний депутат України Ірина Фаріон, яка виступила організатором акції і вела урочисту частину, висловила думку, що поряд із Тарасом Шевченком, який сформував українську модерну людину, Дмитро Донцов стоїть другим за силою впливу на національну свідомість, за силою сцементовування національної бойовитості і впертості. Пані Ірина порівняла творчість Донцова із галактикою, з простором, у якому творяться нові цивілізації, нові обрії думки і духу. Інший народний депутат України від ВО "Свобода", Юрій Михальчишин наголосив на безкомпромісності ідейної позиції Д. Донцова у свій час, яка допомогла сформувати найгероїчніше покоління українців – ОУН-УПА.

Відеоматеріали про відкриття й додаткову інформацію можна знайти в інтернеті, зокрема на блозі Ірини Фаріон, який розташований на сайті "Українська правда".

Прес-служба НІЦ ім. Дмитра Донцова(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4