Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
Донцов про Церкву і націоналізм

Сергій ВЕРЕСЕНЬ

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова видав тематичну збірку творів Дмитра Донцова «Справа унії. Церква і націоналізм», до якої, окрім статей, які і дали назву збірці, увійшла ще праця «Патрія чи еклезія?». Видання приурочене до 130-річчя з дня народження автора, яке відзначатимемо в серпні цього року.

Збірка ця започатковує серію «Струмені ідеологій». Як зазначається в анотації до видання, тексти, поміщені до збірки, увиразнюють роль Церкви у цивілізаційному зміцненні України, трактують питання активізації громадянської і національної місії Церкви та її впливів на культурну самосвідомість нації.

«Ці статті ідеально виражають характер і стиль мислення філософа-ірраціоналіста, чистого ідеаліста, який бачить світ як двигтіння Духу, тлумачить історію як вічну Героїку, покликання людини як піднесену Шляхетність. Тільки за цими критеріями можна оцінювати філософію вольового націоналізму: він вириває людину з матеріалістичної свідомості, позбавляє сумнівів, привчає до безнастанного зусилля і подолання дочасного.

Публікуючи три оригінальні й проникливі статті Д.Донцова на релігійну тематику, ми прагнемо ще трохи заповнити лакуну в теперішній національній свідомості українства щодо інтелектуальних здобутків міжвоєнної доби. Сподіваємося, що ці ідеї талановитого публіциста і культуролога зможуть розбудити свіжі й новаторські думки і візії у сучасних змаганнях та шуканнях нашого громадянства», – зазначає в передмові Олег Баган.

Ознайомившись з книгою, неважко прийти до висновку, що тексти, писані майже сторіччя тому, багато в чому є актуальними й сьогодні, а отже збірка знайде свого вдячного читача не лише серед вужчого кола істориків та теологів.

Придбати книгу можна за адресою: 01030 м. Київ, вул. Ярославів Вал, б. 9 пом. 4, тел. (044) 234-70-20(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4