Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
У Львівській політехніці презентували вибрані твори Дмитра Донцова

22 березня 2012 р. у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася презентація І і ІІ томів “Вибраних творів” Дмитра Доцова.

Захід відбувся у межах авторського проекту Ірини Фаріон «Від книги – до мети». На творчу зустріч був запрошений керівник Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Олег Баган .

На презентації видавничого проекту гості зустрічі мали змогу більше ознайомитися з такими виданнями, як «Національні лідери Європи. Ідеологічні портрети» та «Дмитро Донцов. Вибрані твори». У першому виданні зібрані портрети багатьох діячів. Автор видання, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Олег Баган запевнив, що в жодній книжці XX століття не знайти таких цікаво змальованих образів: «Тут підіймається провідне питання характеру як невід’ємної складової для боротьби. Яка різниця, що ми пишемо, якщо немає характеру? На мою думку, справжню націю і творять ті самі характери».

У другому виданні читачі можуть ознайомитися з вибраними творами Донцова, які більше розкажуть про його життя і діяльність. Олег Баган обіцяє що в наступних томах видання представити ідеологічну, політичну, культурологічну та філософську есеїстку 1920-х та 30-х років: «Кожен том принесе свої сюрпризи, в несподіваних образах. Взагалі Донцова важко писати, бо він творив надзвичайно багато. По суті – це другий Іван Франко. Тому, передусім, ми вирішили передруковувати, опрацьовувати його статті з газет та журналів, а потім взятися і за книжки».

«За час діяльності нашого Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова мені вдалося відредагував за п’ять років 17 книжок. Це, звісно не так багато, але ми поступово повертаємо націоналізм у літературознавство. Було б дуже добре, якби у Львові Дмитра Донцова вшанували меморіальною дошкою, або, наприклад, ввели журналістську премію за націозахисну журналістику. Тому що Донцов – талановитий журналіст, і гідно стоїть поряд з таким велетнем правди слова, як Іван Франко. Також хотілося б, аби заснували етнополітичний інститут Дмитра Донцова. Дмитро Донцов – людина праці. Для нього головним є не краса самого процесу, а результат» – наголосив керівник Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова Олег Баган.

Прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»

Світлини Андрія Савчишина

Джерело: http://novyny.lviv.ua/kultura/u-lvovi-prezentuvaly-vybrani-tvory-dmytra-dontsova.html(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4