Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
Візит президента Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергія Квіта до Одеси

6 лютого 2012 року Одесу відвідав Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» доктор філософії Сергій Квіт. Співорганізатором заходу були Одеська організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» (голова – Павло Кириленко), Одеська «Просвіта» (голова – Олександр Степанченко), «Український народний університет» (голова – Олександр Музичко), Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова (керівник Олег Баган, керівник Одеського осередку – Олександр Музичко).

Впродовж одного дня С. Квіт встиг виступити на трьох одеських телеканалах, дати низку інтерв’ю теле-, радіо- компаніям, інтернет та друкованим виданням. Візит викликав неабиякий резонанс серед громадськості та журналістів. Розмови з журналістами були присвячені актуальним питанням сьогодення, методам поширення кращих здобутків української культури серед широкого загалу. Апогеєм візиту була вечірня зустріч С. Квіта з одеситами в рамках роботи «Українського народного університету». У заповненому вщент залі (близько 300 осіб різного віку, статі, політичних поглядів) С. Квіт виступив на тему "Дмитро Донцов і сучасне становище української нації". Він визначив основні напрямки активної діяльності Дмитра Донцова, формування основ українського націоналізму, головні праці ідеолога, що надзвичайно сильно вплинув на ціле покоління українців.

С. Квіт показав Д. Донцова не лише як ідеолога чи політичного діяча, але й намагався донести до аудиторії образ непересічної людини, змалювати його оточення. Значна частина зустрічі була присвячена запитанням від присутніх до пана С. Квіта, які досить рівномірно розподілилися між постаттю Д. Донцова та актуальними проблемами існування української нації. Зокрема, С. Квіт спростував міфи про фашизм Д. Донцова, його схильність до ідей гітлерізму, наголосив на важливості боротьби за україноцентричний та перспективний закон про вищу освіту, пояснив небажання хоча б частково сприймати філософію Д. Донцова та загалом українського націоналізму деякими сучасними науковцями (наприклад, Я. Грицак) їхньою схильністю до «пози», висловив впевненість у декомунізації українського суспільства (Нюрнберг-2).

Після завершення двохгодинної зустрічі одесити жваво ознайомлювалися з новими виданнями Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова, передусім першим томом «Вибраного» Д. Донцова.

Сподіваємося на те, що візит С. Квіта до Одеси залишить глибокий слід у свідомості одеситів, буде сприяти зміцненню української громади міста у запеклій боротьбі за свої права у своїй Богом даній країні.

Олександр Музичко(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4