Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
В Одесі відбулася телепередача про Євгена Маланюка

16 січня 2012 року в рамках програми Одеської державної обласної телерадіокомпанії «Діалоги» (ведучий – Богдан Чуфус), що є одним з небагатьох одеських «майданчиків» для поширення українських державницько-патріотичних поглядів, відбувся виступ голови Одеського осередку Національно-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова, кандидата історичних наук, доцента Олександра Музичка, присвячений видатному ідеологу українського націоналізму Євгенові Маланюку (1897 – 1968) з нагоди 115 річниці з його дня народження. В рамках програми було презентовано видання Національно-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова «Вісниківство», «Д.Донцов Літературна есеїстика», «Д. Донцов Дух Росії» (редактор Олег Баган).

О. Музичко, зокрема, наголосив на актуальності поетичної, наукової та публіцистичної спадщини Є. Маланюка, її здатності заряджати, надихати молоде покоління українців на боротьбу за власні соціальні та національні права, подолання комплексів національної меншовартості. На думку О. Музичка, не варто постійно цитувати та наголошувати лише на самокритичних кпинах Є. Маланюка щодо українців, хоча це безумовно мало місце в його поглядах, адже поет у цілій низці праць та віршів випромінював впевненість у відродженні України, незнищенності українського народу. На підтвердження своїх слів, голова Одеського осередку зацитував декілька відповідних віршів Є. Маланюка «Невичерпальність», «Уривок з поеми». Також йшлося про історичні погляди Є. Маланюка. О. Музичко наголосив на глибині поглядів Є.Маланюка, його уявлення про те, що в окремі періоди своєї історії Україна була суб’єктом історії, мала своїх яскравих національних героїв, талановитих державників, воєначальників, Б. Хмельницького, І. Мазепу, С. Петлюру, Є. Мешковського, В. Тютюнника. Особливо він підкреслив те, що Є. Маланюк визнавав героїзм одеського діяча Івана Мирофановича Луценка, який тісно пов’язував з героїзмом юнаків, «онуків І. Луценка», що захищали Київ на станції Крути.

О. Музичко визначив коло однодумців Є. Маланюка, гроно вісниківців, згуртованих Д. Донцовим: Ю. Липу, О. Телігу та інших, визначив ідеологічне спрямування вісниківства – боротьбу за подолання млявості, байдужості в українців, перетворення їх на дієвих борців за власне майбутнє. О. Музичко згадав про те, що Є. Маланюк цінував творчість Ліни Костенко, що підтверджувала його тезу про незнищенність України. Він зацитував польського письменника Ю. Лободовського про високи заслуги Є. Маланюка для України, потребу його вшанування у вільній, незалежній Україні. Під впливом Є. Маланюка польський письменник визнав провини Польщі перед Україною. О. Музичко висловив сподівання на те, що інформація про видатних українських націоналістів буде надалі поширюватися ЗМІ, сучасними націоналістичними партіями, передусім «Свободою», як дороговказ для сучасних українців, які, на жаль, не подолали ще жодної проблеми, які все життя поборював Є. Маланюк та його однодумці.(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4