Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
Рання творчість Дмитра Донцова

Статті для часопису «Украинская жизнь» належать до раннього періоду творчості Дмитра Донцова, який ми визначаємо 1905–1918 рр. Співпраця із цим виданням, що виходить упродовж 1912–1916 рр. за редакцією С.Петлюри в Москві, вбула вельми важливою для формування світогляду і творчої позиції Д.Донцова. Живучи в Галичині і роблячи систематичні огляди та концептуальні публікації для всеросійського видання, він закономірно став органічним соборником. Водночас бурхливі події світового масштабу напередодні і протягом 1-ї світової війни змусили його глибше пізнати підводні течії міжнародної політики і закони національного буття. У цей час Д.Донцов цілковито подолав стереотипи свого соціал-демократичного світобачення, щораз більше почав заглиблюватися у концепції традиціоналістського політичного мислення, входити у систему принципів націоналізму.

Пропоновані читачам нашого сайту три статті із «Украинской жизни» за 1912 р. якраз демонструють процес уважного проникнення автора в складне плетиво міжнаціональних стосунків та в природу національного буття. Ми бачимо, як Д.Донцов прагне логічно пояснити, що таке імперське і шовіністичне мислення в міжнаціональних стосунках, хоч іноді, ведучи мову про польську чи російську великодержавницьку позицію, вживає слово «націоналізм».

Загалом ці статті дають уявлення про спосіб мислення і політичні домагання-устремління тодішньої української свідомої громади, одним з інтелектуальних лідерів якої вже тоді був Дмитро Донцов.

Олег Баган


За украинский университет [ Завантажити ] (.zip 36,5КБ)

О. Бауэр о национальной ассимиляции [ Завантажити ] (.zip 9,52КБ)

Русский либерализм и украинское движение [ Завантажити ] (.rar 32КБ)(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4