Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
Заява
(з приводу незаконного затримання українського історика)

Факт затримання 8 вересня 2010 року працівниками СБУ Руслана Забілого, директора Львівського музею «Тюрма на Лонського», є черговим показовим доказом справжньої суті сьогоднішньої влади в Україні. Вкотре стало цілком очевидно, що продовжується та постійно набирає все ширшого розмаху кампанія фальшування української історії, зокрема шляхом відкритого тиску на дослідників, авторів підручників, а тепер – директора історичного музею. Такий крок треба розцінювати лише як послідовне виконання інструкцій відвертих антиукраїнських та антидержавних середовищ місцевими наглядачами-колаборантами, котрі вже використовують у своїх злочинних намірах і діях навіть ті структури, які засадничо повинні б стояти на сторожі безпеки України.

Подібні дії лише підтверджують репутацію режиму внутрішньої окупації сьогоднішньої влади в Україні. Якщо інформація про діяльність героїв національно-визвольної боротьби ОУН і УПА та репресивні звірства НКВД у ХХ столітті є державною таємницею, а не всенародним надбанням, частиною історичної пам’яті українців, то виникає логічне запитання: таємницею якої держави? Хто найбільше не хотів би відкриття архівів та поширення правдивих задокументованих відомостей про цей період і чому? Котра з країн Європи вважає дані про свою національно-визвольну боротьбу державною таємницею та ховає її від власного народу? Що стане наступним кроком: повне заперечення Голодомору 1932-1933 років як геноциду українців? Нова анафема Мазепі й Бандері? Знищення української мови шляхом запровадження двомовності та фізичного переслідування українців? Здача певних територій? Історичний досвід є…

Показовим є те, що не всі працівники Служби Безпеки України однозначно сприймають та оцінюють згадані події, вважаючи їх «бєзпрєдєлом», адже вірність Батьківщині та офіцерська честь таки є найбільшими цінностями для справжніх офіцерів. За такими – майбутнє, на таких покладатимемося.

Кожна протизаконна і злочинна дія породжує адекватну протидію. Про це повинні би знати ті, хто дає відповідні розпорядження виконавчій вертикалі чи накази силовим структурам. А якщо подібні провокації проти України не будуть належно оцінені народом, не будуть суворо покарані, то вони й не припинятимуться.

Ми переконані: відновлення національної справедливості можливе лише в національній державі українців – Українській Самостійній Соборній Державі.

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4