Головна         Про центр         Контакти


 
Події та коментарі

Хроніка діяльності центру

Видання центру

Твори Дмитра Донцова

Д.Донцов: постать та інтерпретації

Традиція Вісниківства

Ідея націоналізму: основи та філософія

Український націоналістичний рух: історія та історіософія

Націоналізм у світі

Актуальні проблеми націоналізму: націоцентрична аналітика

Християнство і націоналізм

Меч духовний: полеміка

Мовами світу

Архів статей

Архів відео
Українське Придністров’я

14 червня 2010 року керівник Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова Олег Баган виступив із відкритою лекцією перед вчителями української мови та літератури Придністровської Молдавської республіки. Зустріч відбулася в Українською Домі, який діє при посольстві України в Тирасполі. Відбулася цікава розмова про проблемні питання вивчення української літератури, формування української ідентичності в придністровських школах.

Зауважимо, що у цьому краї українське населення складає за офіційними даними понад 30%; за неофіційними даними відсоток українців в ПМР складає близько 50. У північних районах республіки довкола міст Рибниця і Кам’янка українські мешканці в селах становлять від 90 до 99 %. Отже, питання налагодження системної українськомовної освіти є дуже важливим для цього багатостраждального регіону. Зараз у Придністров’ї функціонує декілька українських гімназій і шкіл, а також окремі класи в середніх школах. Але цього занадто мало, щодо процентної ваги українства.

У ході зустрічі О.Баган запропонував системне поширення українських книжок в регіоні і відкрити українську книгарню в м. Тирасполі. Це стало б конкретним чинником у плані поширення української культури в колись історично й органічно українському регіоні. Нагадаємо, що Придністров’я – це традиційна українська земля, яка колись входила до Галицького князівства; географічно та етнографічно це продовження Подільської землі; в козацьку епоху у цьому краї активно діяли українські колоністи, козацькі ватажки, гетьмани і державці. Тож сьогочасне відновлення українських національних процесів є давно назрілим і конче потрібним.

Прес-служба НІЦ ім. Д.Донцова(1883 – 1973)

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова
Роwеrеd bу Аgеd Prоgrаmmеr SіMаn СMS 1.4